Stajnia Treningowa SZINUK 
tel: 602-372-880, 696-660-397, e-mail: st.szinuk@gmail.com
Materiał filmowy i fotograficzny zamieszczony na stronie nie może być wykorzystywany i przetwarzany przez osoby trzecie.
© SZINUK 2016

powrót do strony "O NAS"

O LUDZIACH

W trakcie szkolenia stawiam na końską inteligencję – jakże inną od naszej ludzkiej inteligencję zwierzęcia uciekającego – starając się widzieć zjawiska i sytuacje, z którymi się spotykają w ich własny sposób. Dla mnie każdy koń jest indywidualnością – w ciągu 15 lat pracowałam z ponad 200 końmi i każdy był inny, każdy nauczył mnie czegoś innego. Zanim zacznę oczekiwać czegokolwiek od zwierzęcia staram się „usłyszeć” jego historię, którą mi opowiada, poznać charakter, zrozumieć przeżycia leżące u korzeni jego zachowania.
I każdego z nich lubię – po prostu.

MAŁGORZATA MACIEJEWSKA rozpoczęła swoją zawodową drogę z końmi  w 1999 roku. Zajmuje się przygotowaniem koni pod siodło, a także korektą i resocjalizacją koni problematycznych i straumatyzowanych.

 

Przez kilka lat specjalizowała się w szkoleniu i korekcie koni czystej krwi arabskiej, co zaowocowała podpisaniem w 2003 r. umowy o współpracę ze Stadniną Koni Michałów i uzyskaniem tytułu "Partnera Stadniny Koni w Michałowie". Miłość i szacunek do tej rasy nie opuściła jej do dziś, czego wyrazem jest fakt, że głównymi aktorami pokazów z ogniem są dwa araby: Ziemowit i Malowany.

 

Bierze udział w pokazach kaskaderskich, przedtem w ramach Dobrowolnego Stowarzyszenia Kaskaderów, a obecnie wraz z Bartoszem Gadziomskim (Blizzard). Szkoli też osoby pragnące zarówno rozpocząć jak i doskonalić swoją sztukę jeździecką, a także uczy metod naturalnych. Od kilku lat zajmuje się także psychomotoryką konia: wpływaniem poprzez psychikę konia na jego ciało oraz diagnozą traum zwierząt i pracą z nimi poprzez ruch i dotyk.

Powrót do strony głównej