Stajnia Treningowa SZINUK 
tel: 602-372-880, 696-660-397, e-mail: st.szinuk@gmail.com
Materiał filmowy i fotograficzny zamieszczony na stronie nie może być wykorzystywany i przetwarzany przez osoby trzecie.
© SZINUK 2016

POKAZY

 

Nasze pokazy konne obejmują tresurę, jazdę z garrochą i - przede wszystkim - jazdę w ogniu i z płonącymi elementami. Pierwszą gwiazdą pokazów jest ogier czystej krwi arabskiej Ziemowit, który kocha bycie ośrodkiem zainteresowania i uwielbia oklaski. Niemniej także Malowany i Hrabal przygotowane są do pokazów, a elementy tresury wykonują również Czabor Cyganka.

 

"Dla mnie pokazy to oczywiście praca, ale w gruncie rzeczy najważniejsze jest to, że podczas wykonywania wyjątkowo trudnych elementów czuję głęboką więź, nasze wzajemne zaufanie z końmi. Tak naprawdę w tych momentach zostajemy sami i odczuwam - może to zabrzmi dziwnie - mocny przepływ energii pomiędzy mną, a moim zwierzakiem. Jestem zdana na niego, podobnie jak on bezgranicznie polega na mojej decyzji. To naprawdę piękny moment. Oczywiście do mnie należy zadanie zasadnicze - tak przygotować i zabezpieczyć konia, aby na pewno nic mu się nie stało. Wiem, że one to czują - bez tego Ziemowit nie przeszedłby przed ścianę ognia bez ogłowia.

 

Nie tylko pracujemy - ja i konie. Pokazujemy Wam jak niezłomne i odważne to zwierzę, które przecież wbrew swojemu instynktowi uciekiniera towarzyszyło człowiekowi w boju i w życiu codziennym. To koń na swoim grzbiecie przyniósł nas przez całą historię cywilizacji do czasów nowożytnych. Ale uciszając na chwilę patos - po prostu kocham moje konie i... chyba z wzajemnością :-)."

 

Pokazy konne realizujemy głównie we współpracy z Bartoszem Gadziomskim, BLIZZARD (na zdjęciach i filmach).

Powrót do strony głównej