Powrót do strony głównej

Trening koni w Stajni SZINUK opieramy na metodach naturalnych, które harmonijnie łączą się z pracą pod siodłem stanowiąc jej bazę i uzupełnienie. Ważnym etapem jest praca na swobodzie na roundpenie – lonżowniku, a także odczulanie na przerażające konia przedmioty i sytuacje.

Podstawą szkolenia jest znalezienie porozumienia i  rozluźnienia, przy czym działamy całościowo - poprzez umysł konia wpływając na jego ciało i ruch, a z drugiej strony docierając do jego psychiki poprzez pracę z ciałem.

Najważniejszy jest jednak wzajemny szacunek i zdrowa, oparta na jasnych zasadach, relacja pomiędzy koniem a człowiekiem dająca w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo, a  ostatecznie radość wspólnej pracy i przebywania ze sobą.

 

Bardzo chętnie włączamy właścicieli koni do treningu, aby mogli nie tylko obserwować postępy swojego podopiecznego, ale także włączyć się czynnie do szkolenia. To ważne, bo kiedy koń opuszcza naszą stajnię, jego właściciel ma mocne praktyczne podstawy do dalszej z nim pracy.

PODJEŻDŻANIE MŁODYCH KONI​

Praca z młodymi końmi to ogromna radość i satysfakcja, ale także wielka odpowiedzialność  – pierwsze kontakty zwierzęcia z pracą pod siodłem decydują de facto o rozwoju jego dalszego życia jako wierzchowca. Dlatego w SZINUKu dokładamy najwyższych starań, by młody koń uczył się nowych rzeczy ufny, otwarty i bezpieczny, szanując jego indywidualny charakter i predyspozycje. Pragniemy też, by wraz z nabywaniem coraz to nowych doświadczeń i umiejętności  podążał harmonijny rozwój fizyczny konia.

 

Jeżeli nasz podopieczny nie ma za sobą traum czy przykrych doświadczeń oferujemy przygotowanie konia w ciągu 2 miesięcy do pracy na ujeżdżalni w stępie, kłusie i galopie oraz do wyjazdu w teren co najmniej stępem i kłusem.

 

TRENINGI DOSZKALAJĄCE

Proponujemy Państwu podnoszenie umiejętności Waszych koni w zakresie ujeżdżenia, a także z przyjemnością zajmiemy się szkoleniem pary koń jeździec. Przygotowujemy do egzaminu na brązową odznakę jeździecką PZJ.

 

TRENINGI KOREKCYJNE

Jeżeli macie Państwo problemy w jakiejkolwiek dziedzinie współpracy z Waszym wierzchowcem, zarówno podczas obsługi jak i w siodle, oferujemy naszą pomoc i wsparcie. Przede wszystkim staramy się precyzyjnie określić źródło problemu i starannie, krok po kroku, dążymy do jego rozwiązania.

ARTYKUŁY

TRENING KONI

O komunikacji z końmi

Zacznijmy od siebie

Otwarty umysł

Praca na roundpenie

Pierwsze siodłanie

Na koń!

Pierwsze kroki pod siodłem

Stajnia Treningowa SZINUK 
tel: 602-372-880, 696-660-397, e-mail: st.szinuk@gmail.com
Materiał filmowy i fotograficzny zamieszczony na stronie nie może być wykorzystywany i przetwarzany przez osoby trzecie.
© SZINUK 2016