Stajnia Treningowa SZINUK 
tel: 602-372-880, 696-660-397, e-mail: st.szinuk@gmail.com
Materiał filmowy i fotograficzny zamieszczony na stronie nie może być wykorzystywany i przetwarzany przez osoby trzecie.
© SZINUK 2016

TRENINGI - nasze założenia

KURSY I SZKOLENIA

TRENING KONI

DLA JEŹDŹCÓW

W Stajni SZINUK podczas treningów zarówno ludzi jak i koni najważniejsze jest wzajemne zrozumienie i budowanie na tej podstawie relacji koń-człowiek. Tak naprawdę koń zawsze jest podmiotem treningu: to my, ludzie, przychodzimy do koni z jakimiś zamierzeniami i dobrze jest – zanim zaczniemy te zamierzenia egzekwować  - dostrzec drogi porozumienia, które sugeruje nam sam koń.  To koń swoją indywidualnością dyktuje nam tempo i metodologię szkolenia – jest to jedyna droga do porozumienia bazującego na uszanowaniu odrębności zwierzęcia.

 

W treningu ludzi stawiamy na bardzo trudny aspekt jeździectwa, który w naszych oczach jest jednak kluczowy – na odbieranie sygnałów od konia i dostosowanie do tych informacji zachowania jeźdźca. Nie jest to łatwa droga, gdyż wymaga skupienia i wrażliwości, jednak gwarantujemy, że w ten sposób osiągnąć można prawdziwą finezję w jeździectwie i współpracę z koniem, niosącą radość i satysfakcję OBU stronom tandemu jeździec-koń.

 

Dla nas pełna odpowiedzialność za zachowanie konia spoczywa na jeźdźcu. Od jeźdźca i jego trenera zależy efekt każdego pojedynczego treningu, a także rozwoju kariery konia.

 

Na każdym etapie szkolenia opieramy się na solidnych podstawach: odpowiednim psychicznym i fizycznym przygotowaniu zarówno jeźdźca jak i konia. Takie podejście zapewnia bezpieczeństwo, skuteczne porozumienie i stały i systematyczny postęp w szkoleniu.  Dobre podstawy konia i jeźdźca determinują dalszy ich rozwój, dlatego regularnie dbamy o ich poziom.

Powrót do strony głównej